Category: Produkty

Do malé komory je ideálním zdrojem světla LED žárovka – náhrada 40w žárovky

Uvažujete nad tím, jaký světelný zdroj byste si měli osadit někam do malé domácí komory poté, co vám vypověděla poslední letitá žárovka? V takovém případě jednoznačně sáhněte po LED technologiích a jistě se vám to vyplatí.
žárovky u zrcadla

Je pravda, že se starou klasickou žárovkou pana Edisona nás pojí dlouhá léta spokojeného užívání a jistá nostalgie tak mnoho lidí stále neopustila. Ovšem pokud jste se při zákazu klasických žárovek nezásobili na dlouhé roky dopředu, tak pravděpodobně již žádnou takovou žárovku nemáte k dispozici. Nezbývá, než změnit světelný zdroj. Stále však máte na výběr z několika typů. Na trhu jsou totiž mimo LED technologie také kompaktní zářivky a halogenové žárovky. Pokud si však tyto zdroje důkladně porovnáte, tak jednoznačně dojdete k závěru, že investice do LED světelných zdrojů je ta nejlepší, jakou můžete udělat.
Velkou nevýhodou halogenových žárovek je jejich poměrně nízká světelná účinnost a veřejně se již mluví o jejich zákazu v budoucnosti. Tyto světelné zdroje tak brzy budou následovat staré klasické žárovky.
Pokud jde o kompaktní zářivky, tak tyto světelné zdroje jsou velmi účinné a úsporné. Jejich nevýhodou je ovšem negativní vliv na životní prostředí, protože obsahují rtuť, která je zdraví nebezpečná. Na místě je proto zodpovědné zacházení a svědomitá recyklace, aby nedošlo k uvolnění jedovaté rtuti do okolního prostředí.
žárovka s listy
Pakliže se tedy opět oklikou vrátíme zpět ke svícení v malé domácí komoře anebo jiné podobné místnosti, kde nepotřebujete žádný silný zdroj světla, bude pro vás naprosto ideální volbou LED žárovka – náhrada 40w žárovky. Její velkou výhodou je oproti jiným světelným zdrojům její skvělá světelná účinnost, dlouhá životnost a nízká spotřeba. Takže pokud si vše spočítáte, tak dojdete k závěru, že zdánlivě vysoká pořizovací cena LED zdrojů je klam, protože jejich pořízení se vám jednoznačně vyplatí. A velkou výhodou pro vás bude jistě i to, že LED zdroje začnou svítit naplno okamžitě po spuštění a nevadí jim ani časté spínání a vypínání.

ledron.cz